Fshati Turistik Llogora

Fshati Turistik Llogora

Informata Bazike

  • Cmimi prej: €55.00 
  • Adresa: Parku Kombetar Llogora, Dhermi

Pershkrimi

Fshati Turistik Llogara gjendet reth 1000 metra mbi nivelin e detit, ne mes te nje pylli pishash te Gjelbra te Parkut Kombetar Llogora. Gjate pushimeve vizitoret gjenden perpara nje skenari te mahnitshem, peme gjithmone te gjelbra dhe burime uji te fresketa qe rrjedhin nga mali. Plazhi dhe deti nuk ndodhen larg dhe gjate sezonit te nxehte veror mund te shijoni ajrin e fresket te malit, ndersa ne ate dimeror debora do te zbukuroje gjithçka. Shume prane fshatit organizohen eskursione per ne Qafen e Llogorase e cila ndodhet 1027 metra mbi nivelin e detit. Nga ku keni mundesine te shijoni peisazhin e mrekullueshem malor, pyjet e gjelbra dhe detin Jon. Resorti eshte hapur ne vitin 1993 dha ka 16 shtepi prej druri. Secila prej tyre ka 2 dhoma gjumi, banjo, dush , Tv dhe minibar. Resorti ka 22 dhoma nga te cilat , 3 jane suita , 3 jane treshe , 17 jane dyshe.

Publikuesi

Author profile image

Fshati Turistik Llogora

Detajet e Listimit :
Data e Publikimit : 07/08/2012
Numri Identifikues : #1144

Informata rreth publikesit

Kontaktoni publikuesin

Harta  -  Fshati Turistik Llogora

Listime te ngjashme

Send to Friend

Email Agent

Top